Barcelona bëri një gabim të pafalshëm në ndeshjen e radhës të kampionatit, duke i dhënë mundësinë Realit të Madridit të shkëputet më tej në krye të klasifikimit.Katalanasit nuk shkuan më shumë se barazimi 2-2 përballë Celta Vigos, e cila në letër duhej të ishte një ndeshje e lehtë për blaugranat.

Barcelona shënoi e para me Suarez në minutën e 20 të takimit. Vendasit, në kërkim të pikëve për të siguruar qëndrimin në La Liga, barazuan me Smolov. Ishte sërish Suarez që çoi Barcelonën në avantazh në të 67-ën.Dhe atëherë kur mendohej se çdo gjë kishte marrë fund, Iago Aspas barazoi për të tijët me një goditje dënimi duke e futur topin poshtë këmbëve të murit.Tashmë Real Madrid ka një mundësi të artë për t’u shkëputur në renditje ku në ndeshjen e radhës luan me Espanyol-in e vendit të fundit.

Lexo po ashtu:  Skenë dhimbshme në bejzboll: topi godet fytyrën e lojtarit me 151 km / orë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!