Sot gjatë ditës pritet të mbahet seancë për zgjedhjen e Presidentit të Kosovës.

Megjithatë para saj, Qeveria Kurti, e cila pritet të mblidhet në ora 16.00, do ta votojë ndryshimin e paralajmëruar të Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme.

Ky projektligj ka të bëjë me votimin e mërgatës kosovare në Ambasada e Konsullata.

Lexo po ashtu:  Martin Berishaj i reagon Ministrisë së kulturës të Malit të Zi: "Flamuri kombëtar do të valvis për jetë e mot në Logun e Tërgajes por jo vetëm aty."
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!