Jeta është e shkurtër dhe është e rëndësishme të kujdesesh për ata që janë të dashur për ne dhe të shijojnë çdo moment të kaluar nga ana e tyre, sepse nuk ka ndjenjë më të ke.qe në jetë sesa humbja e një të dashuri. . Me humbje, nuk është vetëm çështje vde.kjeje, por edhe ndarje, divorc, etj. Një situatë e përjetuar nga ky burrë i cili vullnetarisht “humbi” gruan e tij duke u ndarë nga ajo dhe i cili, një vit më vonë, kuptoi peshën e gabimit që bëri.

Le të zbulojmë historinë e saj! Jeta e martuar nuk është gjithmonë rozë, siç do të donim të gjithë. Për shkak të ngjarjeve të ndryshme të jetës, çifti kalon nëpër periudha të punës së tepërt, stresit, lodhjes, etj. Nëse të dy partnerët nuk janë të gatshëm të mbështesin njëri-tjetrin, ata ndjehen të mbingarkuar dhe gradualisht tërhiqen nga njëri-tjetri. Për më tepër, nëse ata nuk e kuptojnë që midis tyre po rritet një përleshje dhe nëse nuk reagojnë në kohë për të forcuar lidhjen e tyre, marrëdhënia e tyre mund të shkatërrohet. Një vit pasi mori vendimin të ndahej nga gruaja e tij, ky burrë shkruajti këtë letër prekëse në të cilën shpreh gjithë ke.qardhjen e tij që shka.tërroi lumturinë e tij me duart e veta.
“Në jetë, ne kalojmë në faza të ndryshme. Një vit më parë, unë u ndava nga gruaja ime.

E lashë për një grua shumë më të bukur. Ish-gruaja ime ishte mbipeshë, lëkura e saj ishte plot celulit dhe e mbuluar me shenja shtrirjeje. Stom.aku dhe gjo.ksi i saj ishin varur poshtë. Ajo nuk u kujdes fare për veten e saj, nuk lau flokët, nuk veshi buzëkuq apo manikyrin e thonjve dhe shpesh dilte me këpucë të veshura. Plus, ajo rrallë herë merrte kohë të lyhej apo edhe të vishte sytjena . Me pak fjalë, ajo nuk më tërhoqi më. Gruaja që dikur e dashuroja ekzistonte vetëm në kujtimet e mia. Ajo kishte humbur peshë, kishte veshur një fustan që i përshtatej në mënyrë perfekte dhe kishte buzëkuq të kuq të ndritshëm. Trupi i saj në asnjë mënyrë nuk tradhtoi që ajo ishte nëna e tre fëmijëve, fëmijëve të mi.

Ju pëlqen!

Kjo është kur kam marrë kohën për të menduar për të gjitha gjërat që nuk më pëlqyen për të . Kile shtesë të tij? Ishin për shkak të shtatzënisë së saj të fundit. EShtë e vërtetë që ajo kishte një bark më të madh, por është sepse ajo më kishte dhuruar dhuratat më të bukura në jetë, fëmijët e mi. Celuliti ? Ajo nuk kishte kohë të shkonte në palestër pasi që kujdesej për të vegjlit me kohë të plotë. Për më tepër, kjo është edhe arsyeja pse ajo nuk mund të lahej flokët ose të aplikonte kremra rregullisht.

Unë e di se si është të kesh një grua të vërtetë me ty, por shkatërrova gjithçka duke i thënë asaj se nuk e dua më atë. Unë tregtova bukurinë e vërtetë për atë më sipërfaqësore. Nuk mund ta kuptoja apo vlerësoja me kohë lumturinë e vërtetë të të qenurit grua dhe nënë . Sot, ajo e kalon shumicën e kohës me Benjamin, një vjeçin tonë më të ri, sepse djali ynë tjetër tani është 3 vjeç dhe nuk ka më nevojë për praninë e saj të vazhdueshme me të.

Kështu që ajo ka më shumë kohë për t’u kujdesur për veten dhe ka kuptuar që asaj nuk i duhet një id.iot në jetën e saj për ta vlerësuar.
Fatkeqësisht, nuk mund ta kuptoja me kohë se bukuria e vërtetë është ajo që banon brenda të gjithëve dhe se një person nuk duhet të merret kurrë si i mirëqenë. “

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.