Nëse keni vizituar ndonjëherë një pyll, atëherë e dini se sa e bukur mund të jetë natyra.
Pylli i mbushur me drunj dhe kafshë të egra, që jetojnë në habitatin e tyre, është me të vërtetë diçka magjike.

Megjithatë, s’mund të shohim gjithçka vetëm gjatë një shëtitjeje nëpër pyll,

Kafshët janë të mençura dhe rrinë larg njerëzve sapo të vërejnë sa janë afruar. Kështu, nëse dëshironi të shihni atë çfarë ofron natyra, shikoni videon më poshtë.

Ju pëlqen!

Dikush e vendosi një kamerë para një lisi të veçantë dhe e la aty për një vit. Ajo që kapi kamera është mahnitëse.

Lexo po ashtu:  Komunikatë nga Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!