I dërguari i posaçëm i SHBA-së për dialogun, Richard Grenell përmes Twitterit ka konfirmuar se më 27 qershor do të ketë diskutime për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Ai ka bërë të ditur gjithashtu se i është premtuar ndalja e fushatës së mosnjohjes.

I dërguari Special i SHBA-së, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka treguar se çka mund të ndodhë nëse pala serbe e kosovare nuk janë të kënaqura nga diskutimet e parapara më 27 qershorit.

Ju pëlqen!

Grenell shkruan se nëse një gjë e tillë ndodhë, Prishtina zyrtare e Beogradi zyrtar do të kthehen në ‘status quo’ pasi të largohen nga Washingtoni.

”Nëse secila palë është e pakënaqur me diskutimet e 27 qershorit, ata do të kthehen në status quo pasi të largohen nga Washingtoni.

Lexo po ashtu:  Bahtiri e lartëson Kurtin: Me të kryeministër, kanë dështuar planet me harta në tavolinë

Siç kemi thënë vazhdimisht, së pari duhet të përparojmë në rritjen e ekonomive. Ky është fokusi. Mezi pres këto diskutime. (2/2)”.

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!