Artistja shqiptare me renome ndërkombëtare, Dua Lipa, u ka uruar festën e 28 nëntorit, të gjithë bashkëkombësve të saj.

Ajo ka publikuar një fotografi në llogarinë e saj zyrtare në Instagram, ku shfaqet duke pozuar me flamurin kombëtar në shpinë.

Në mbishkrimin e fotografisë, ajo u ka uruar të gjithë shqiptarëve festën e flamurit, teksa është shprehur krenare që është shqiptare.

Ju pëlqen!

Koncerti virtual, Dua Lipa flet e emocionuar pas natës së mbrëmshme
“28 nëntori! Dita e flamurit, krenare të jem shqiptare, urime dita e pavarësisë”, ka shkruar Lipa në Instagram, pëcjell e pavarura MekuliPress.com

Artistja shqiptare nga Kosova gjithashtu së fundmi performoi në një koncert virtual të titulluar “Studio 2054”, ku argëtoi fansat e saj përmes shfaqjes ‘online’.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.