Kafeja është një nga pijet më të konsumuara në botë. Kur përgatitni kafe  në shtëpi,  shumica prej jush hidhni pjesën e mbetur në fund të kafesë. Megjithatë, kur të zbuloni se sa e dobishme është, nuk do a hidhni më.

Përmbajtja e acidit në kafe është një përbërës i rëndësishëm që do të heqë të gjitha papastërtitë dhe qelizat e vdekura nga lëkura juaj. Përzieni  me ujë dhe vaj kokosi, dhe lyejeni trupin.
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Ju gjithashtu mund ta vendosni llumin e mbetur nga kafeja në  frigorifer në një filxhan ose pjatë të hapur për të larguar aromat e pakëndshme. Kafeja përmban kafeinë dhe diterpen që janë toksike për shumë insekte.

Ju pëlqen!

Një sasi e vogël e kafesë rreth bimëve tuaj do të largojë mushkonjat, mizat dhe insektet e tjera. Kafja mund të ndihmojë po ashtu në eliminimin e celulitit, yndyrës duke rritur rrjedhjen e gjakut në zonën e trajtuar të lëkurës.

Aplikoni llumin e mbetur nga kafeja në orenditë e gërvishtura, lini atë 5-10 minuta dhe fshij dhe pastaj pastrojeni. Gërvishtjet do të jenë më pak të dukshme. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Ruani fëmijët tuaj! – Sendet e ‘rrezikshme’ që mbani në çantë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!