E gjithë Franca e bllokuar.

Qytetarët në Francë kanë dalë në protesta dhe kanë bllokuar rrugët pas rritjes së çmimit të karburantit.Mobilizimi nisi në Francë kundrejt rritjes së çmimeve të benzinës (4 centë në litër) dhe naftës (6 cent për litër), dhe programit të qeverisë për rritje të mëtejshme të taksave. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.