E di Nënë sa më ke pritur!!!
E di Nene sa me ke pritur
te ka perveluar malli
po Atdheu eshte i varfer
na ka ndare per se gjalli
Te dergova leter Nene
te thoshja qe do vi prap
kur te marr malli per mua
shiko rrobat ne dollap
Nena ime e pa fat
te trembi e shkreta enderr
sikur beje dasem Nene
me kishje veshur si dhenderr
Nuk u ktheva dot i gjalle
ketu ne kurbet kam mbetur
nuk ta thashe dot as nje fjale
sdo me shohesh as. te vdekur
Me lotet qe derdhe Nene
nuk u lodhe me te qare
edhe dheu rri i lagur
te rriten lulet mbi varr
Nga Godo Mehmetaj.
Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.