“Në fund të fundit, dashuria është një arsye e mirë që gjithçka të shkatërrohet”.

“Momentet më të rëndësishme janë ato, kur e kupton se nuk ka më kthim pas. Ti kalon një vijë të caktuar dhe gjendesh në anën tjetër tashmë”.

“Shpresa është si dominotë. Kur njëra bie, të tjerat e ndjekin”.

Ju pëlqen!

“Paratë nuk duhen vetëm për të blerë gjëra. Paratë duhen edhe për të qenë të lirë, liria është e kushtueshme”.

“E di çfarë më duket seksi? Inteligjenca”.

“Shumë njerëz besojnë se ne e gjejmë vetëm një herë dashurinë e vërtetë në jetën tonë. Ajo që nuk kuptojnë është se mund të kemi disa jetë”.

“Hera e parë për gjithçka është speciale. Unike. Mirëpo hera e fundit nuk ka të krahasuar. Është pa çmim. Vetëm se njerëzit nuk e kuptojnë kur është hera e fundit që e bëjnë diçka”.

“Dashuria nuk mund të matet me kohë, duhet vetëm të jetohet”.

“Mbi të gjithçka, çfarë është më njerëzore se të luftosh për të mbijetuar?”.

Lexo po ashtu:  Shenjat që tregojnë se nëna është personi më i mirë në botë

“Gjërat që nuk i shohim, ndikojnë në jetën tonë më tepër nga sa e mendojmë”.

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!