Në armën e njërit prej sulmuesve në xhamitë në Zelandën e Re ishte i shkruar edhe emri i Skënderbeut.

Mediat e huaja kanë publikuar fotografitë e armës së tij ku shihen emra të ndryshëm përfshirë disa të carëve serbë.

Ajo që bie në sy është se në mesin e shumë emrave të shkruar në armë, shihet edhe ai i heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti-Skënderbeu.
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
[wpedon id=16879]