E ardhmja e Bales.

Real Madrid po vlerëson të ardhmen e Gareth Bale. Sipas Marca, Los Blancos, po mendojnë ta lënë të lirë uellsianin me kosto zero verën e ardhshme.

Për shkak të problemeve të shumta fizike të ish-yllit të Tottenham dhe rendimentit të tij me ulje-ngritje, klubi mund ta përshpejtojë lamtumirën e tij në qershor për të lehtësuar financat nga rrogaa e tij e lartë.

Ju pëlqen!

Kontrata e Bale me Real-in skadon në vitin 2022.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!