“Jemi mirë”. Dy fjalë, shoqëruar nga një ‘ok’ sigurues. Paulo Dybala ka dashur të qetësojë me një postim në Instagram të gjithë tifozët e Juventus e dashamirësit e tij në lidhje me gjendjen e tij pas pozitivitetit me koronavirus. Mesazhi i sulmuesit argjentinas vjen pas deklaratës së të fejuarës së tij Oriana Sabatini, edhe ajo pozitive me Covid-19: për ciftin më e keqja tashmë ka kaluar.

Ishte vetë Dybala, që në rrjetet sociale njoftoi katër ditë më parë pozitivitetin ndaj koronavirus. Joya ishte lojtari i tretë i Juventus i infektuar me virusin e rrezikshëm, pas Ruganit e Matuidi.

View this post on Instagram

Estamos bien ???

A post shared by Paulo Dybala (@paulodybala) on

Lexo po ashtu:  Serie A rinis me 13 ose 20 qershor
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!