Emilio de Marchi ka qenë shkrimtar i shquar italian i periudhës së romantizmit, shkruan KultPlus.

Ai ka një karrierë të pasur, që e zhvilloi në shekullin 19.

Disa nga veprat e tij janë bërë filma dhe janë përshtatur për televizion gjatë shekullit 20.

Ju pëlqen!

Më poshtë po e sjellim këtë thënie të tij: /KultPlus.com

Durimi i popujve është gostia e tiranëve.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!