Emilio de Marchi ka qenë shkrimtar i shquar italian i periudhës së romantizmit, shkruan KultPlus.

Ai ka një karrierë të pasur, që e zhvilloi në shekullin 19.

Disa nga veprat e tij janë bërë filma dhe janë përshtatur për televizion gjatë shekullit 20.

Ju pëlqen!

Më poshtë po e sjellim këtë thënie të tij: /KultPlus.com

Durimi i popujve është gostia e tiranëve.

Lexo po ashtu:  ...Marrezi, turp turp dhe mekate per jeten e terbuar
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!