Moraes tregoi për momentin më të vështirë, ku ai u bë baba në moshën 14 vjeçare, gjë që i ndryshoi tërësisht jetën sulmuesit të Aston Vilës. Ai tregoi gjithashtu momentet e vështira kur i ati u nga jeta, kur futbollisti ishte vetëm 9 vjeç.

ANGLI- Sulmuesi i Aston Vilës, Wesley Moraes gjatë një interviste dhënë për “Sky Sport”, ka rrëfyer detaje nga jeta e tij personale.

Moraes tregoi për momentin më të vështirë, ku ai u bë baba në moshën 14 vjeçare, gjë që i ndryshoi tërësisht jetën sulmuesit të Aston Vilës. Ai tregoi gjithashtu momentet e vështira kur i ati u nga jeta, kur futbollisti ishte vetëm 9 vjeç.

Ju pëlqen!

“U bëra baba për herë të parë kur isha vetëm 14-vjeç. Ishte e vështirë sepse përgjatë kësaj kohe unë duhet të luaja edhe futbollin profesionist. Duhet të punoja gjatë ditës dhe të shkoja në stërvitje në mbrëmje. E marr mamanë time çdo ditë pas stërvitje.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!