Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ka komentuar emërimin e Skender Hysenit në pozitën e koordinator shtetëror për dialogun Kosovë – Serbi.

Ai ka thënë se për një veprim të tillë duhet të urresh vendin.

“Duhet ta urresh vendin e popullin tënd për të emëruar Skender Hysenin për të negociuar gjoja marrëveshjen ndërkombëtare me Serbinë”, ka thënë ai.

Lexo po ashtu:  Vetëm në 24 orët e fundit, në Kosovë ndodhën 42 aksidente dhe u shqiptuan mbi 1 mijë e 300 tiketa
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!