E mbijetuara e dhunës seksuale në Kosovës, Vasfije Krasniqi Goodman ka mbajtur fjalim në Parlamentin e Ontarios në Toronto

Ajo ka folur për luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe përvojat e saj të hidhura nga lufta e fundit në Kosovë.

Ajo ka thënë se UÇK ka qenë në mbrojtje të popullatës civile në Kosovë, po jo mjaftueshëm për t’i mbrojtur të gjithë.

“UÇK ishte ne mbrojtje te popullates civile ne Kosove, por jo mjaftueshem per te na mbrojtur te gjithe ne, te gjitha viktimat e luftes. Dua ta falendroje UÇK’ne pa ndihmen e se ciles une nuk do te isha ketu ne Toronto te Kanadase per te deshmuar per krimet serbe ne Kosove”, citohet të ketë thënë Krasniqi Goodman. /www.mekuliPress.com/  – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]