E mbijetuara e dhunës seksuale në Kosovës, Vasfije Krasniqi Goodman ka mbajtur fjalim në Parlamentin e Ontarios në Toronto

Ajo ka folur për luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe përvojat e saj të hidhura nga lufta e fundit në Kosovë.

Ajo ka thënë se UÇK ka qenë në mbrojtje të popullatës civile në Kosovë, po jo mjaftueshëm për t’i mbrojtur të gjithë.

Ju pëlqen!

“UÇK ishte ne mbrojtje te popullates civile ne Kosove, por jo mjaftueshem per te na mbrojtur te gjithe ne, te gjitha viktimat e luftes. Dua ta falendroje UÇK’ne pa ndihmen e se ciles une nuk do te isha ketu ne Toronto te Kanadase per te deshmuar per krimet serbe ne Kosove”, citohet të ketë thënë Krasniqi Goodman. /www.mekuliPress.com/  – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

Lexo po ashtu:  Nuk veproi ndaj postimit të Trump, punonjësit e Facebook shprehen kundër vendimit të Zuckerberg
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!