Future Nostalgia” qëndroi në krye të “Billboard Hot 100” deri më tani, kurse “Don’t Start Now” arriti në numrin 2 në mars.

Por, artistja thotë se nuk ishte e sigurtë që kënga do ta kishte këtë sukses “Kurrë nuk isha aq e frikësuar ta publikoj një këngë”.

“Para se të ndodhte shpërthimi pandemik, unë mendoj se ne ishim në një situatë të çuditshme politike. Kishte shumë gjëra që po ndodhnin, kishte shumë gjëra në lajme që ishin mjaft të mjerueshme. Dhe unë gjithashtu dëshiroja të bëja një këngë që ishte vërtet argëtuese dhe të largon nga çdo ankth të botës së jashtme.… Doja të kisha diçka që thjesht do të çonte njerëzit lart dhe do të vallëzonin dhe të bëja një hap prapa nga ajo që po ndodh jashtë. E di që të gjithë do të bënim një hap masiv prapa dhe do të reflektonim vërtet atë që po ndodh, por gjithashtu do të gjejmë gëzimet e vogla në shtëpi. Dhe kjo ka qenë mjaft e bukur “, tha ajo.

Ju pëlqen!

Dua thotë se pandemia na ka mësuar që nuk kemi nevojë ta jetojmë jetën aq shpejt.

Sa i përket projektit të ri ajo tha “Unë do të mbaj pak sekret tani për tani, por ne po punojmë në një video të re muzikore për një këngë të re, për të cilën jam e entuziazmuar. … Ne kemi punuar për atë video nga shtëpia. Përpjekja të bëni diçka argëtuese. … Por ajo ka historinë e vet. Ne do ta lejojmë që të ndodhë. Kur të vijë koha, do ta shihni”, tha artistja.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!