Dua Lipa ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm.

Këngëtarja me prejardhje shqiptare Dua Lipa, me krenari po përfaqëson shtetin tonë në arenat ndërkombëtare, shkruan lajmi.net.

Prishtinasja ka arritur një tjetër sukses të madh në skenën muzikore, duke u bërë këngëtarja e parë femër, që arrin me katër projekte të prek shifrën e një miliard klikimeve në platformën e ‘Spotify’.

Ju pëlqen!

Artistët me më shumë këngë që kanë shënuar mbi një miliardë klikime në Spotify:

1. Post Malone — 7 këngë
2. Ed Sheeran — 5 këngë
3. Justin Bieber — 4 këngë
3. The Weeknd — 4 këngë
3. Dua Lipa — 4 këngë.

Lexo po ashtu:  Njëmbëdhjetë vjet nga vdekja e Bekim Fehmiut, ikonën e papërsëritshme të artit shqiptar
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!