Pak orë më parë, Dua Lipa publikoi këngën e radhës, “Break my heart”, pjesë e albumit të dytë i cili publikohet nesër, “Future Nostalgia”. Menjëherë pas publikimit, ndonëse në një situatë pandemie, njerëzit e patën të pamundur ta injoronin “Break my heart”, qoftë për ndjesinë që transmeton, videoklipin, kostumografinë ashtu edhe për tekstin

“Unë duhet të kisha qëndruar në shtëpi,” është një pjesë e tekstit, të cilin interneti e shndërroi menjëherë në “himn” për koronavirusin. Duhet thënë se “Future Nostalgia” ishte planifikuar për t’u publikuar në një tjetër datë, por Dua, ndryshe nga artistët e tjerë që vendosën t’i shtynin datat e publikimit, vendosi ta lançonte më parë. Në një bisedë live në “Bright Minded” të Miley Cyrus në Instagram, Dua tha:

Ju pëlqen!

“Është e rrezikshme të publikosh një projekt muzikor tani, por mbase është muzika ajo që na nevojitet. Është mirë që njerëzit të kërcejnë dhe të argëtohen.”

Ashtu si “Physical” e publikuar më parë, edhe “Break my heart” është një rikthim në vitet në vitet ’80 me shenja të dukshem të stilit retro.

Lexo po ashtu:  Rrëfimi që po çmend internetin, Will Smith pranoi lidhjen jashtëmartesore të Jada Pinket me Agust

“Ky është vibe i viteve ’80 që mezi po prisnim,” shkruan dikush në koment në YouTube. “Është kritikuar se s’di të kërcejë, ndërkohë po na jep një super këngë për të kërcyer. Ironike,” shton një tjetër. “Çfarë super albumi do të jetë ‘Future Nostalgia’,” shkruan një i tretë. “Do të isha suprizuar nëse Dua do të bënte një këngë të keqe,” “Videoklipi më i bukur që kam parë ndonjëherë,” “Ylli që po shpëton muzikën pop” etj., janë të tjera komente online.

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!