Albumin Dua e paralajmëroi që  shumë  kohë  më  parë .

Fjala ë shtë  për projektin gjigant të  quajtur ‘Future Nostalgia’ publikimi i të  cilit ka ndodhur,  njofton këngëtarja.

Albumi i cili përmban gjithsej 11 këngën është publikuar thuajse në të gjitha platformat digjitale. Këngëtarja deri tani ka ndarë tre këngë nga ky album, dhe tani publiku mund të njoftohen me të gjitha këngët.

Lexo po ashtu:  Dua Lipa me performancë speciale në Sanremo
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!