Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, gjatë muajit mars ka sjellë në treg albumin “Future Nostalgia’.

Por, pas kësaj, Dua duket se është përballur me frikën e lancimit të saj, pasi pandemia coronavirus po kaplonte botën, shkruan Daily Mail.Gjatë një interviste për The Sunday Project ajo kishte treguar se ndihet e shqetësuar për suksesin e albumit.“Isha shumë e frikësuar të publikoja këngët gjatë asaj kohe, të bëhen e sinqertë. Ka qenë mirë sepse krijova marrëdhënie të veçantë me fansat dhe dëgjuesit e ndryshëm”, është shprehur ajo.Po ashtu, të njëjtën ndjenjë e ka pasur edhe për transmetimin e drejtpërdrejt të këngëve, të cilat iu desh me patjetër ta bënte.Derisa u përball me këto gjendje emocionale, ajo shtoi se me rëndësi është marrëdhënia e muzikës së saj me fansat. Sidoqoftë, “Future Nostalgia” ka arritur të bëhet albumi i vitit për 2020, në ‘Hyundai Mercury Prize’, ku fituesi do të shpallet gjatë muajit shtator.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!