Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, i ka ftuar mërgimtarët shqiptarë që jetojnë jashtë Kosovës që të votojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë, shkruan MekuliPress.. Ajo ka shpërndarë postimin e babait të saj, Dukagjin Lipa.

Dua Lipa me këtë rast ka dhënë edhe një mesazh:

“Mund të votoni prej aty ku keni. Bëjeni të dëgjohet zëri i juaj” e që nënkuptohet të votohet për ndryshime.

Ju pëlqen!

 

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.