Mentor Kikia

Dmth ne e shajme dhe mallkojme qeverine tone sepse nuk merr masa qe ne te ikim nga vendi yne me shpejt dhe pa radhe.

Nuk po i hyj fare procedurave kufitare, nese kane apo jo te drejte greket me kontrollet apo karantinen, na e bejne per inat apo te tjere si keto.

Ju pëlqen!

Ne fakt drama e ketij vendi dhe kesaj shoqerie nuk eshte radha per te ikur, drama me e madhe eshte vete ikja. Ikje, ikje, vetem ikje 30 vjet plot vetem duke ikur.

Dhe qeverine e akuzojme se nuk ben sa duhet te ikim te qete.

Jo or jo, ai duf, ajo zemerate e mllef, ajo proteste dhe rrebelim duhet derdhur mbi tere klasen politike dhe keqqeverisjet ne 3 dekada qe na detyrojne te ikim.

Per aq kohe sa do bertasim pas dyerve te doganave te na i hapin sa me shpejt, per aq kohe sa nuk do te ngreme grushtin kunder atyre qe na detyrojme te ikim prej 3 dekadash, rrugeve te botes do te mbetemi, e ne radha do te vdesim.

Tmerr presim shpetim nga FB i Sali Berishes!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!