Borussia Dortmundi thuhet se është në bisedime me Juventusin për sjelljen e Emre Can në Signal Iduna Park.

Sipas mediumit Gazzetta dello Sport, mesfushori gjerman mund të jetë në rrugën e tij për të kaluar te Dortmundi, nëse ata paguajnë shumën e kërkuar nga Juve.

Një çmim midis 25 deri në 30 milionë euro do të kërkohet për të bindur Zonjën e Vjetër të lejoj ish-lojtari i Liverpoolit të largohet nga Allian Stadium këtë afat.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

GDS shkruan se Dortmundi janë në bisedime me Bianconerët dhe mund të jetë në kërkim për të investuar në gjermanin, i cili ka qenë i lidhur me një largim nga Juve muajt e fundit.

Emre Can mezi ka luajtur në këtë sezon për Bianconerët dhe ka frikë se ai mund të humbasë vendin në skuadrën e Gjermanisë për në Euro 2020 nëse nuk gjen futboll të rregullt diku tjetër.

Dje, Gazzetta dello Sport gjithashtu pretendoi se trajneri i Evertonit, Carlo Ancelotti ishte gati të ofronte Emre Can një transferim në Angli.

Mesfushori kërkohet gjithashtu edhe nga Milani dhe Paris Saint-Germain. 

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...