Ish-kryetarja e degës së LDK-së në Gjermani, Donika Gërvalla do të jetë pjesë e listës për deputete nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Burimet i kanë treguar gazetës së nga kush fillimisht është kërkuar që të garojë Donika Gërvalla.

“Kërkesa për kandidim është reale. Është kërkesë e të gjithëve, gjithashtu disa individ edhe nga dega e Deçanit kanë kërkuar. Kjo degë fillimisht e ka  pranuar kandidaturën dhe e kanë futur në listë, por pas një ditë është larguar nga lista me arsyetimin se kinse Vjosa Osmani ka kërkuar që Donika Gervalla jo të futet nga kjo degë, por nga qendra, pasi e plotëson me kuotë gjinore”, i ka thënë gazetës ky burim.

Ju pëlqen!

“Është kërkesë e madhe si nga Kosova, nga personalitete të ndryshme, mirëpo ka kërkesa të mëdha edhe nga mërgimtarët, pra nga diaspora”.

Kujtojmë se Donika Gërvalla, është vajza e atdhetarit Jusuf Gërvalla, ndërsa ishte pjesë e LDK-së për rreth 27 vite.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.