Donald Trump mbajti një fjalim problemartik nga Shtëpia e Bardhë.

Trump shprehu besim në lidhje me fitimin e Pensilvanisë, derisa shteti akoma vazhdon të numërojë fletët e votimit.

“Më e rëndësishmja është që ne po fitojmë Pensilvaninë me një sasi të jashtëzakonshme votash,” tha presidenti në Shtëpinë e Bardhë. Por kjo akoma nuk është e konfirmuar, sepse akoma nuk kanë përfunduar numerimet e plota të votave, shkruan MekuliPress.com

Ju pëlqen!

Por përsëri, ka shumë vota të jashtëzakonshme në Pensilvani dhe është ende e paqartë se kush ka fituar shtetin kryesor të ritmit.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!