“Do të vijë një ditë, në fakt, vite më vonë, kur ajo nuk do ta vajtojë më humbjen e tij. Ose të paktën jo vazhdimisht. Do të vijë një ditë kur detajet e fytyrës së tij do të fillojnë të rrëshqasin nga kthetrat e kujtesës dhe kur veshi i saj të kapë emrin e tij te një fëmijë që e thërret nëna e vet, nuk do të kumbojë më brenda saj ai emër. 
Asaj nuk do t’i mungojë më siç i mungon tani, kur dhimbja nga mungesa e tij është shoqëruesja e saj e vazhdueshme”.

-Khaled Hosseini – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!