MekuliPress ju kujton fjalën lapidar të të pavdekshëmit e të madhit intelektual e poet Lasgush Poradecit:

“Do të vij nje kohë, kur do te vemë ne dasmë e do te urojmë: Mos e pifshim këtë gotë, po të mos bashkohemi me Kosovë”

Ju pëlqen!

Lasgush Poradeci

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!