Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se do të vizitojë veriun e vendit.

Në një konferencë të jashtëzakonshme, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se do të shkojë në veri të vendit.

Kreu i ekzekutivit, ka bërë të ditur se edhe nëse shkon në veri të vendit, ai nuk do të shkojë i shoqëruar nga Forca e Sigurisë së Kosovës, raporton “Unë në mandatin tim si kryeministër i Republikës së Kosovës do të shkoj gjithandej nëpër Kosovë përfshirë edhe veriun e Kosovës, për mua veriu i Kosovës është Kosovë. Por nuk do të shkojë me FSK-në, a po kuptoni. Pra nuk ka të bëjë tash kjo përgjigja ime me këtë zotimin e një anshëm të vitit 2013”, ka deklaruar Kurti.Për më shumë, dëgjojeni deklaratën e tij nga minuta e 28-të.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!