Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të bëjë një vizitë njëditore në Bruksel, ku do të takohet me përfaqësuesit më të lartë të BE-së.

Atje, Vuçiq do të takohet me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Layen, presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel, Komisionerin e BE-së për Politikën e Fqinjësisë dhe Zgjerimin Oliver Varhelyi dhe Përfaqësuesin Special të BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale Miroslav Lajçak njoftoi shërbimi për shtyp i presidentit serb.

Ko vizitë në Bruksel ndodh një ditë pas asaj të kryeminisrit të Kosovës, Avdullah Hoti i cili u takua me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian.

Lexo po ashtu:  Zgjedhjet në SHBA/ Gjithçka që duhet të dini
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!