Divorci i Jeff Bezos zyrtarisht është mbyllur. Çifti i famshëm ka nënshkruar letrat e divorcit më të shtrenjtë në histori.
Divorci u finalizua nga një gjykatë në Seattle të premten, vetëm tre muaj pasi themeluesi i Amazon dhe bashkëshortja e tij MacKenzie nisën procedurat e ndarjes.
Marrëveshja i siguron autores MacKenzie 4% të gjigantit të blerjeve online me vlerë më shumë se 38 miliardë dollarë, duke u bërë gruaja e tretë më e pasur.
MacKenzie në një postim në Tëitter në prill tha se shefi i Amazon do mbante 75% të aksioneve.

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]