“Në Zym të Hasit, komuna e Prizrenit, më 3 e 4 nëntor 2019 mbahet Festivali kulturor e trashëgimor “DITËT E RAKISË”. Ndaj, i ftojmë të interesuarit të marrin pjesë në këtë festival.”
Pjesëmarrjen duhet ta konfirmoni më së largu deri ditën e premte, më 1 nëntor 2019, në numrin e celularit +383 (0) 44 124 295″, thuhet ndër të tjera në njoftimin e kësaj organizate, shkruan MekuliPress.

Lexo po ashtu:  K-analista, Biden priti ambasadorin e Kosovës në Shtëpinë e Bardhë. Tash (k)analisti eshte ne hall te madh.
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!