Është e nevojshme që të përdorni krem mbrojtës kundër rrezeve të diellit. Ka shumë kremra të disponueshëm në treg, por kanë shumë kimikate dhe për më tepër kushtojnë shtrenjtë.

Në vend të kësaj, mund të përdorni disa vajra natyralë, të cilët mbrojnë lëkurën nga rrezet e dëmshme të diellit.

Vaj soje

Ju pëlqen!

Vaji i sojës shërben si një hidratues i mirë dhe për më tepër mund ta përdorni në vend të kremit kundër diellit.

Vaj kokosi

Ky vaj përmban SPF natyral 4. Prandaj, mund ta përdorni si një krem ​​kundër diellit në lëkurë. Përveç kësaj, kokosi gjithashtu shërben si një krem ​​hidratues për lëkurën.

Vaj avokado

Ky vaj përmban SPF 15 dhe yndyra mono-të ngopura, të cilat mbrojnë lëkurën nga rrezet e dëmshme të diellit.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.