Kostandinopoja, Stambolli i sotmë, ishte dikur një prej qyteteve më të rëndësishëm të Europës. Një nyje tregtare, që e kishte bërë atë edhe një nga qytetet më të pasur në kufirin mes kontinentit të vjetër dhe Azisë. Arkitektura e Konstantinopojës është paraqitur nëpër fotografitë e shkrepura gjatë viteve 1890-1900, në ditët e fundit të Perandorisë Osmane. Këto foto  vijnë për herë të parë të punuara me ngjyra, risjellë MekuliPress.com

M

MekuliPress.com

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!