Gjatës 24 orëve të fundit në Kosovë, si pasoj e infektimit me Covid19, kanë ndërruar jetë 17 persona.

E kjo ka bërë që drejtori i Institutit EPIK, Demush Shasha të reagon ashpër në rrjetin social Facebook.

Pas këtyre vdekjeve Shasha thotë se kjo është ditë zie në Kosovë.

Ju pëlqen!

Sipas tij, nuk jemi as afër vaksinave Covid19.

Shasha shkruan se, as nuk do të jemi afër tyre edhe një vit.

Sipas tij, do të vdesin edhe shumë persona të tjerë, e gjasat thotë se janë të vdesin edhe ndonjëri prej nesh që e lexon këtë.

Postimi i plotë:

Ditë zie në Kosovë.

Sa për këndellje – as afër nuk jemi vaksinave COVID19. As nuk do te jemi. Edhe një vit nuk do jemi në gjendje të vaksinohemi në mase te madhe.

Ndërkohë do vdesin edhe shumë të tjerë. Gjasat janë që edhe ndonjëri prej nesh që po e lexojmë këtë.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.