Ka nisur dita e shtatë e protestës në Tiranë përballë kryeministrisë kundër rritjes së çmimit të karburanteve dhe produkteve ushqimore.

Qytetarët kanë paralajmëruar protesta çdo ditë deri në realizimin e plotë të kërkesave të tyre.

Ditën e hënë protestuesit kërkuan heqjen e taksave, heqjen e akcizës dhe miratimin e ligjit për minimumin jetik duke i lënë kryeministrit Edi Rama afat deri ditën e premte, në të kundërt ai duhet të japë dorëheqjen.

Lexo po ashtu:  Kur lakmia vret!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!