Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka uruar Shtetet e Bashkuar të Amerikës me rastin e 4 Korrikut, Ditës së Pavarësisë.

Kurti në një postim në Twitter shkruan se Deklarata e Pavarësisë përmban një nga vizionet më të fuqishme të lirisë dhe barazisë të njohura në botë.

“Deklarata e Pavarësisë përmban një nga vizionet më të fuqishme të lirisë dhe barazisë të njohura në botë. Ai vizion – dhe vlerat e përbashkëta që ai shpreh – përbëjnë themelin e aleancës së kombeve tona. Ashtu si ai vizion është i përjetshëm, po ashtu është edhe aleanca. Gëzuar 4 Korrikun!”, shkruan Kurti.

Ju pëlqen!

 

Lexo po ashtu:  Për enterierin e një Bentley, nevojiten rreth 3 km lëkurë
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!