Pas deklaratës së Lulzim Bashës në lidhje me lirinë e medias, ku tha se sot media e ‘kapur’ dhe se kur PD te vije në pushtet do forcojë lirinë e saj, ka reaguar edhe Kryeministri Rama. Rama duke ironizuar dhe kujtuar cfare i ka bere PD medias shkruan: Ç’komedi e zymtë me djegësit,rrahësit e shantazhuesit e deridjeshëm të gazetave, gazetarëve e mediave që flasin në emër të lirisë së tyre!

Me tej ai shton se sa per ardhjen e Bashes ne qeveri duhet te priten zgjedhjet e 2021. “Po shyqyr ka gjykatës për të gjithë dhe për të gjithë sa bëhen e thuhen,vjen dita e gjykimit ME VOTE.”, shkruan Rama.

Postimi i plotë: “Ç’komedi e zymtë me djegësit,rrahësit e shantazhuesit e deridjeshëm të gazetave, gazetarëve e mediave që flasin në emër të lirisë së tyre! Po shyqyr ka gjykatës për të gjithë dhe për të gjithë sa bëhen e thuhen,vjen dita e gjykimit ME VOTE Pa merak vonon po s’harron 2021shi”.
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!