Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, diskriminuesi i shqiptarëve, Zoran Zaev, iu është bashkuar urimeve për homologun e tij, Edi Ramën, pasi deri më tani rezulton fitues në zgjedhjet e 25 prilli.

Homologu maqedonas ka vendosur që këtë urim për kreun e qeverisë shqiptare ta bëjë në shqip. Kujtojmë se fitoren Ramës ia ka uruar edhe presidenti turk, Erdogan, kryeministri grek dhe ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio si dhe lideri i opozitës italiane, Matteo Salvini.

Lexo po ashtu:  Cakaj: Jemi pranë vëllezërve turq në këto çaste të vështira të tërmet
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!