Foto-selfie e batalionit te UÇK-së “Atlantiku” i cili përbëhej kryesisht nga të rinj shqipëtarë që jetonin në SHBA dhe që lanë jetesën e tyre për të luftuar në Kosovë kundër Serbisë në vitin 1999. Fotoja është bërë duke udhëtuar me kamion nga Durrësi, qyteti ku ata kishin zbarkuar, për në front.
Disa prej tyre nuk u kthyen më…
©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.