Vaji i kokosit

Aplikimi i vajit të arrës së kokosit në fytyrat me rrudha është konsideruar nga shumë femra si një nga trajtimet më të mira në kushtet e shtëpisë dhe si një nga trajtimet me më pak shpenzime. Mundësisht aplikojeni vetëm para gjumit.

Lëng molle dhe ananasi

Ju pëlqen!

Aplikimi i lëngut të ananasit me të mollës në fytyrë çdo ditë për 10 deri në 15 minuta. Kjo maskë ndihmon shumë për reduktimin e rrudhave. Sasia e lëngut të mollës dhe të ananasit të jetë e barabartë dhe frutat të jenë shtrydhur manualisht që lëngu të jetë sa më organik.

Maska me vezë të rrahur

Aplikoni në fytyrë të bardhën e vezës pasi e keni rrahur mirë, është një nga trajtimet më të mira kundër rrudhave. Mbajeni për 15 minuta dhe më pas shpëlajeni.

Maska me xhenxhefil dhe mjaltë

Aplikoni xhenxhefil dhe mjaltë për reduktimin e rrudhave. Këshillohet 1 lugë gjelle xhenxhefil me mjaltë, kjo maskë natyrale do t’i japë lëkurës një pamje të shëndetshme dhe me shkëlqim.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.