Disa familje janë nisur drejt Kosovës për tu strehuar atje në këto momente të vështira.

Bëhet me dije se është nisur autobusi i parë drejt Kosovës me familje nga Durrësi.

Tërmeti ka shkaktuar panik tek qytetarët, të cilët kanë frikë të kthehen ne banesa.

Ju pëlqen!

Shumë qytetarë janë evakuar. Zonat më të prekura janë Durrësi dhe Thumana.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!