Diplomati gjerman, Boris Ruge, i ka dhënë mbështetje letrës së Kryesuesit të Politikës së Jashtme të Kongresit Amerikan, Eliot Engel, drejtuar Sekretarit të Shtetit, Mike Pompeo.

“Argumente me rëndësi nga Eliot Engel dhe Senatori Mendez mbi nevojën për një koordinim më të ngushtë në mes të SHBA-së dhe Evropës në përpjekjet lidhur me Kosovën dhe nevojën që SHBA të ketë qasje të balancuar karshi Prishtinës dhe Beogradit”, ka shkruar Ruge në Twitter.

Engel bashkë me Mendez iu kanë drejtuar me një letër Pompoes ditë më parë në ditën shprehet shqetësimi i tyre siç thuhet mbi taktikat e rënda të Administratës ndaj Kosovës dhe anashkalimin e përpjekjeve të Serbisë për çnjohje dhe lidhjet e saj me Rusinë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!