Sipas AlpoTV digjet flamuri i të ashtuquajturës “Vorio Epirit” nga “Djemtë e Labërisë” pranë varrezave ku prehen eshtrat e ushtarëve grekë në Kelcyrë, përcjell MekuliPress.

Kreu i Djemve të Labërisë, Florijan Canaj, u dha ultimatum shtetit shqiptar për heqjen e lapidarit në Qafën e Kicokut që përkujton ish gjeneralin grek, Dimitris Kaslas, vrarë në luftën Italo-Greke.

Më 17 .6 .2020 qershor ora 11 do të organizohet protestë përballë konsullatës greke në Gjirokastër për largimin e konsullit grek në Gjirokastër.”

Ju pëlqen!

Xhirimiet huazuar nga AlpoTV

 

Lexo po ashtu:  Për herë të parë në histori: Popullsia e Serbisë ra nën shtatë milion
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!