Rregulli i kësaj diete është të pini dy gota ujë para mëngjesit, drekës dhe darkës dhe një gotë para zemrës së drekës dhe pasdite. Uji do të na japë një ndjenjë të ngopjes, në këtë mënyrë ne do të jemi në gjendje të hamë me më pak oreks dhe prandaj menjëherë ndihemi më të ngopur.

 Ju humbni 4 kg në 7 ditë

E hënë

Ju pëlqen!

Mëngjesi: çaji me limon dhe një lugë çaji mjaltë, 4 biskota, 3 arra.

Zemra: një lëng portokalli

Dreka: 80 g spageti me domate dhe borzilok, një vezë të zier, 100 g sallatë

Zemra: një mollë

Darka: 2 feta fileto pule të pjekur në skarë, një pjatë brokoli, një fetë bukë

E martë

Mëngjesi: një kos pa yndyrë, drithërat, 3 bajame

Zemra: një portokall

Dreka: 60 g oriz me kungull të njomë, 50 g oriz, sallatë

Zemra: një dardhë

Darka: salmon i avulluar, një pjatë brokoli, një fetë bukë

E mërkurë

Mëngjesi: një filxhan qumësht dy biskota

Zemra: një kivi

Dreka: 80 g makarona me karkaleca dhe kungull i njomë, sallatë të përzier me domate dhe karrota

Zemra: 200 g boronica

Darka: mish pule, sallatë me salsa të përziera, karota dhe domate

E enjte

Mëngjesi: çaji me limon dhe një lugë çaji mjaltë, 4 biskota, një frut

Zemra: një lëng portokalli

Dreka: supë me mish pule, sallatë me salcë të përziera me tranguj dhe kopër

Zemra: një banane

Darka: supë perimesh, një fetë bukë

E premte

Mëngjesi: një kos pa yndyrë, drithërat, 3 arra

Zemra: një portokall

Dreka: 80 g makarona me brokoli, 100 g proshutë pa yndyrë

Zemra: një mollë

Darka: sallatë e përzier me dy vezë të ziera, karota, domate dhe kopër, një fetë bukë

E shtunë

Mëngjesi: një filxhan qumësht dy biskota

Zemra: një lëng portokalli

Dreka: 80 g oriz me kungull të njomë, brokoli

Zemra: një mollë

Darka: 100 g oriz, 50 fileto pule, sallatë me spinaq të zier me vaj dhe limon, një fetë bukë

E diel

Mëngjesi: çaji me limon dhe një lugë çaji mjaltë, 4 biskota, një frut.

Zemra: një lëng portokalli

Dreka: 80 g makarona me rrepë, 50 g djath

Zemra: një kivi

Darka: patate e avulluar, brokoli.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!