Pas aventurës në kategorinë e dytë meksikane me Dorados de Sinaloa, Diego Armando Maradona merr përsipër një detyrë të re.

Legjenda e futbollit argjentinas është emëruar trajneri i ri i skuadrës së Primera Division në Argjentinë Gimnasia La Plata.

Maradona ka firmosur me klubin e Gimnasias deri në fund të sezonit aktual.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

Pasi la një shenjë të madhe në futbollin argjentinas si futbollist, tashmë El Pibe de Oro, do të kërkojë të bëjë edhe në rolin e trajnerin me skuadrën e Gimnasia La Platas që në sezonin e kaluar u rendit në vendin e 18-të. /MekuliPress/ – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...