Gazeta gjermane Die Zeit shkruan se Ministrja gjermane e familjes, Franziska Giffey, ka dhënë dorëheqje nga titulli i doktoraturës, pasi Universiteti i Berlinit, ka parathënë se zonja Giffeys ka kryer plagjiaturë në punën e doktoraturës, përcjell MekuliPress.com

E gjithë kjo ka ndodhur pasi media gjermane „Berliner Morgenpost“ shkruajti se zonja Giffey kishte dashur të ndryshonte pjesë nga tema e doktoraturës, duke hapur dyshime të menjëhershme se ka dashur të largojë pjesë që i ka kopjuar.

Burimi: https://www.zeit.de/politik/deutschland/2020-11/franziska-giffey-doktortitel-plagiatsaffaere-doktorarbeit-fu-berlin?utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!