“Ruajtjen e gjuhës shqipe, promovimin e Shqipërisë dhe vlerave shqiptare në Kanada janë prioritet i komunitetit shqiptaro-kanadez në Vankuver”, u shpreh sot ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko.

“Në Vankuver jeton një komunitet vital shqiptaro-kanadez që punon me përkushtim për ruajtjen e gjuhës shqipe, promovimin e Shqipërisë dhe vlerave shqiptare”, shprehet ai.

Gjatë takimit miqësor, ambasadori i Shqipërisë në Kanada, Ermal Muça shprehet se ka bashkëbiseduar për këto e tema që preokupojnë Diasporën shqiptare në Kanada. 

Lexo po ashtu:  Këto shenja të horoskopit copëtojnë zemra
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!