Reperi i njohur algjerian Abderraouf Derradji, i njohur me emrin e artit Soolking, i cili për publikun shqiptar njihet me këngën “Zemër”, bashkëpunim ky me këngëtaren shqiptare Dhurata Dora, mbrëmë ka mbajtur një koncert para mijëra fansave në Algjeri.

Në këtë koncert e ftuar për të performuar bashkëpunimin e tyre “Zemër” ishte edhe këngëtarja Dhurata Dora.

Performanca e tyre u prit jashtëzakonisht mirë nga publiku të cilët këndonin njëzëri me artistët.

Ju pëlqen!

Koncerti është transmetuar live në televizionin algjerian. Për këtë koncert ka shkruar edhe BBC, por me një tjetër qasje. BBC ka njoftuar se në këtë koncert pesë persona humbën jetën kur spektatorët nisën të shtypin njëri tjetrin. 21 persona janë plagosur dhe janë dërguar në spital njoftuan gazetat vendase.

Soolking konsiderohet artisti më i mirë në Algjeri me famë në të gjithë botën arabe me një aktivitet që e ka zhvilluar në Francë. Hiti i Soolking dhe Dhurata Dora “Zemër” ka arritur të hyjë në top listat e Francës.

Në videon e publikuar më poshtë, Dhurata dora shfaqet gati në fund të koncertit, në minutën 1:44:50. – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

Lexo po ashtu:  Vendimi i madh i Joe Bidenit në SHBA, më i rëndësishmi në karrierën e tij prej pesë dekadash
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!